جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
گیاهان دارویی ارگانیک

محصولات ارگانیک تبریز چه محصولاتی هستند؟

در این مقاله می خواهیم محصولات ارگانیک تبریز را بررسی کنیم و بگوییم در حالت کلی محصولات ارگانیک چه محصولاتی هستند و کشاورزی ارگانیک چگونه است. در آخر سر با بررسی فواید و مضرات این محصولات به ضرورت استفاده از محصولات ارگانیک پی می بریم. و در آخر به این نتیجه می رسیم که محصولات طبیعی باید در سبد خرید همه خانوارها قرار گیرد.

محصولات ارگانیک تبریز

محصولات ارگانیک تبریز محصولاتی هستند که مراحل بازرسی و نظارت را از سوی سازمان های مربوطه گذرانده باشند و برچسب های مورد نیاز را از نظر کاشت محصول در شرایط استاندارد و بر اساس اصول کشاورزی و دامپروری ارگانیک را داشته باشند.

در حالت کلی محصولات ارگانیک  محصولاتی هستند که رشد آنها کاملاً طبیعی است و در مراحل تولید آنها از هیچ گونه مواد شیمیایی نظیر: سموم دفع آفات گیاهی، علف هرزکش‌ها، قارچ‌کش‌ها استفاده نشده و در خاکی که فقط با مواد طبیعی مانند کمپوست گیاهی تقویت می‌شود، رشد می‌کنند.

در این محصولات از هیچ گونه هورمون هایی که به محصولات و حتی به دام ها و مرغ و طیور زده می شود استفاده نمیشود. این هورمون ها باعث رشد زیاد در زمان کم میشوند که بسیار خطرناک می باشد.

عرقیات گیاهی ارگانیک تبریز که در شرکت عمده چی به فروش می رسد دارای گواهی ارگانیک از موسسه سرس آلمان و همچنین دارای گواهی سازمان غذا و دارو می باشد.

گواهی نامه سرس آلمان

کشاورزی ارگانیک

از کشاورزی ارگانیک به عنوان یک سیستم کشاورزی با هدف تولید غذا و به حداقل رسانیدن تاثیرات منفي پیشنهاد مي شود.

 این تاثیرات شامل اکوسیستم ها، انسان ها و حیوانات می باشد.

مضررات کشاورزی ارگانیک

میزان تولید محصول از طریق کشاورزی ارگانیک نسبت به روش های مرسوم و متداول کشاورزی مثل استفاده از سموم و آفتکش ها، بسیار پایین است. تولید محصول از طریق کشاورزی ارگانیک نیازمند سطح بیشتری از زمین هست. که این امر مستلزم جنگل زدایي و افزایش بیابان زایي و به تبع آن کاهش تنوع زیستي می شود. که این موارد از مهم ترین پیامدهای منفي کشاورزی ارگانیک مي باشد.

مقایسه عملکرد تولید با روش های کشاورزی ارگانیک و سنتي

مقایسه عملکرد تولید با روش های کشاورزی ارگانیک و سنتي نشان دهنده آن است، که تولید محصولات کشاورزی با روشهای ارگانیک به مراتب کمتر از روشهای سنتي کشاورزی است. اگرچه که تولید محصول تنها بخشي از مزایای اجتماعي، اقتصادی و اکولوژیکي است. با این حال تولید با مقدار بالا به عنوان پایه و اساس امنیت غذایي پایدار در سطح جهان پذیرفته شده است. امروزه تعارضات بسیاری بین طرفداران کشت ارگانیک با سایر روشهای کشاورزی سنتي و مدرن وجود دارد. اغلب موافقان ارگانیک در بیانیه ها و تظاهرات خود، مردم را از مصرف غذاهای غیر ارگانیک منع مي کنند یا ادعا دارند که تنها کشاورزی ارگانیک با عرضه غذای سالم و کافي تامین کننده سلامت جامعه است.

از جمله مهمترین عوامل دیگر که در نسبت تولید محصول ارگانیک به سنتي تا ثیرگذار است میزان ازت، pH  خاک ، مدیریت، زمان کاشت، آبیاری و میزان پیشرفته بودن یک کشور و سطح دانش و آگاهي آنها در مورد روش درست کشت ارگانیک است.

سلامت محصولات ارگانیک

سلامت محصولات ارگانیک

پرواضح است که محصولات ارگانیک اگر به شکل صحیحی و با رعایت اصول مدیریتي کشت شوند بسیار سالم تر از روش های کشاورزی سنتي خواهند بود. محصولات ارگانیک تبریز به طور عمده برای ایمني و عدم وجود باقیمانده آفتکش های مصنوعي در آنها خریداری مي شوند. علاوه بر این، ادعا ميشود که رژیم غذایي مبتني بر محصولات ارگانیک با توجه به ترکیبات ارزش غذایي بالاتر در مقایسه با نوع مرسوم آن، مزایای سلامتي بیشتری دارد .

محتوای نیترات کمتر به خصوص در سبزیجات برگ دار، و ترکیبات آنتي اکسیدان بیشتر در میوه های حاصل از کشت ارگانیک را در مقایسه با نوع سنتی آن مورد تایید است . درصد پایین نیتروژن با غلظت بالای متابولیت های ثانویه )مانند فنل ها و ویتامین ها، که فاقد نیتروژن مي باشند، در ارتباط است. اخیرا مشخص شده است که میزان اسید آسکوربیک و محتوای کل فنل کیوی برداشت شده از کشت ارگانیک بالاتر از کیوی برداشت شده از کشت سنتي است. به طور مشابه، در انگور ارگانیک، ترکیبات مرتبط با آنتي اکسیدان به طور قابل توجهي بالاتر از انگور سنتي است.

تفاوت کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در تولید محصولات ارگانیک

وقتي صحبت از فواید انواع سیستم های کشاورزی (روشهای سنتي، ارگانیک و روش های نوین) مي شود، به عنوان یک اصل، تولید محصول تنها بخش کوچکي از سایر عوامل اقتصادی، اجتماعي و محیط زیستي است. که از صنعت کشاورزی مشتق مي شود. در بین انواع روش های کشاورزی،سطح زیر کشت محصولات ارگانیک در کشورهای در حال توسعه  به مراتب کمتر از کشورهای توسعه یافته است.یکی از دلایل این امر  ضعف مدیریت، مشکلات زیست محیطي و کمبود نزولات جوی ناشي از آن می باشد.

فواید استفاده از محصولات ارگانیک

سلامتی بدن

عدم استفاده از سموم شیمیایی در تولید محصولات ارگانیک باعث شده آلودگی و سموم از این محصولات به دور باشد. این امر تضمین کننده سلامتی مصرف کنندگان است.

محصولات غیر ارگانیک به خاطر داشتن مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده ضررهایی به سلامتی انسان می رسانند. از جمله اینکه باعث سرطان زایی، کاهش کارآیی سیستم ایمنی بدن، بروز نقص های مادرزادی، ناباروری و کاهش باروری و… می‌شوند.

امنیت محیط زیست

در تولید محصولات ارگانیک از سموم شیمیایی و آفت کش ها استفاده نمی شود. بنابراین این سموم شیمیایی وارد آب و خاک و هوا نمی شود و سلامتی محیط زیست بدست می آید.

طعم خوب و تازه

محصولات ارگانیک تبریز به خاطر رشد طبیعی و عدم دستکاری ژنتیکی، طعم و مزه بهتری دارند.

معایب محصولات ارگانیک

هزینه بالا

 سرعت پرورش در تولید محصولات ارگانیک بسیار کند می باشد.همچنین هزینه مواد مغذی که به جای کود های شیمیایی استفاده می شود بسیار بالاست. همین امر باعث افزایش قیمت این محصولات نسبت به محصولات کشاورزی ارگانیک گردیده است.

خرابی زود هنگام محصولات

محصولات ارگانیک بدلیل استفاده نکردن از آفت کش ها و مواد شیمیایی طول عمر کوتاهی دارند.اما در مقابل باکتری ها و کرم ها زود خراب می شوند.

اعتماد نکردن به ارگانیک بودن محصولات

وجود بعضی برچسب های تقلبی در بازار میزان اعتماد نسبت به ارگانیک بودن محصولات را سخت کرده است.

نتیجه

در این مقاله مفهوم محصولات ارگانیک و مزایا و معایب آن را دانستیم حال اگر بخواهید عرقیات گیاهی ارگانیک تبریز را تهیه کنید پیشنهاد می کنم همین حالا از طریق خرید عرقیات گیاهی ارگانیک  به صورت آنلاین خرید کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه

شما هم اکنون آفلاین هستید